• Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2024-2025. Start 28 czerwca.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej w ZUT w roku akademickim 2024/2025

• Recruitment to the Doctoral School at ZUT in the academic year 2024/2025

Informacje ogólne

Szkoła Doktorska w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie została utworzona z dniem 1 października 2019 r.

Nowe dyscypliny kształcenia doktorantów w Szkole Doktorskiej ZUT od 01.10.2024 r.

Dziedzina naukDyscyplina naukowa
ścisłych i przyrodniczychnauki chemiczne
społecznychekonomia i finanse
sztukisztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki

Kształcenie doktorantów w Szkole Doktorskiej ZUT od 1.10.2019 r.

Dziedzina nauk Dyscyplina naukowa
inżynieryjno-technicznych architektura i urbanistyka
automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne
informatyka techniczna  i telekomunikacja
inżynieria chemiczna
inżynieria lądowa, geodezja i transport
inżynieria materiałowa
inżyniera mechaniczna
inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka
rolniczych rolnictwo i ogrodnictwo
zootechnika i rybactwo

technologia żywności i żywienia

Terminy dla doktorantów

Do 15 września danego roku doktorant zobowiązany jest dostarczyć:

• sprawozdanie z przebiegu realizacji indywidualnej ścieżki kształcenia lub indywidualnej ścieżki badawczo-rozwojowej w Szkole Doktorskiej za dany rok akademicki  (Załącznik nr 2 do zarządzenia nr 1 Dyrektora Szkoły Doktorskiej w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie z dnia 9 lutego 2023 r. w sprawie wzorów druków dokumentów obowiązujących w przebiegu kształcenia w Szkole Doktorskiej w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie),
  • wniosek o przyznanie stypendium doktoranckiego w Szkole Doktorskiej (nie dotyczy doktorantów z programu "Doktorat wdrożeniowy").

Do 30 września danego roku:

• Doktoranci I roku składają Indywidualny Plan Badawczy opracowany w uzgodnieniu z promotorem (Załącznik do zarządzenia nr 6 do zarządzenia nr 1 Dyrektora Szkoły Doktorskiej w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie z dnia 9 lutego 2023 r. w sprawie wzorów druków dokumentów obowiązujących w przebiegu kształcenia w Szkole Doktorskiej w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie).
  • Doktoranci II roku przystępujący do oceny śródokresowej składają raport z realizacji Indywidualnego Planu Badawczego podlegającego tej ocenie (Załącznik nr 4 do zarządzenia zarządzenia nr 3 Dyrektora Szkoły Doktorskiej w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie z dnia 6 lipca 2022 r. w sprawie wzorów druków dokumentów obowiązujących w przebiegu kształcenia w Szkole Doktorskiej w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie)

Wzory dokumentów dostępne są w zakładce "Dokumenty do pobrania".

Sprawozdania, Indywidualne Plany Badawcze, raporty z realizacji Indywidualnego Planu Badawczego, wnioski o przyznanie stypendium doktoranckiego należy dostarczyć do Biura Szkoły Doktorskiej.