Doktorantki Szkoły Doktorskiej zdobywają nowe umiejętności w The Ohio State University 15.02.2023 11:36

Martyna Sokołowska oraz Nina Kantor-Malujdy, doktorantki Szkoły Doktorskiej, z Katedry Inżynierii Polimerów i Biomateriałów oddelegowane z projektu GREEN-MAP, którego celem jest umożliwienie wprowadzenia gospodarki obiegu zamkniętego (cyrkularnej) do branży jednorazowych wyrobów medycznych zdobywają nowe umiejętności w The Ohio State University. Oprócz zapoznawania się z zaawansowanymi technikami do charakterystyki materiałów takich jak np. MALDI-TOF, GPC-SEC eksplorują najbliższą okolicę. Widziały już vintage stację benzynową, maszynę The New York Times do kupowania gazet i lodówkę Coca-Coli. Były w Sugarcreek - „małej Szwajcarii” Ohio z restauracją Amishów z naprawdę dobrym jedzeniem, a także w US Air Force Museum.