Agnieszka Kałamaga oraz Piotr Rychtowski na stażu badawczym na Uniwersytecie w Alicante w Hiszpanii 20.03.2023 09:46

Agnieszka Kałamaga oraz Piotr Rychtowski, doktoranci Szkoły Doktorskiej, z Katedry Inżynierii Materiałów Katalitycznych i Sorpcyjnych odbyli staż badawczy na Uniwersytecie w Alicante w Hiszpanii. Nasi doktoranci pod czujnym okiem prof. Marii Carmen Roman Martinez oraz prof. Marii Angeles Lillo-Rodenas prowadzili badania fizykochemiczne dotyczące materiałów węglowych oraz fotokatalizy. Oprócz tego, mieli również możliwość zapoznania się z zaawansowaną aparaturą badawczą taką jak TEM czy XPS. W czasie wolnym postanowili zwiedzić najbardziej znane zakątki pięknego miasta Alicante oraz pobliskiej wyspy Tabarki. Możliwość zrealizowania stażu badawczego była możliwa dzięki uzyskaniu Grantu Rektora dla Doktorantów Szkoły Doktorskiej.